روشل

  • مهدی جهانی
  • 604 بازدید
  • 0 نظر

 کاربرد عسل که دکترتان نمی‌خواهد بدانید

1- درمان خارش پوست
عسل می‌تواند مسکنی برای انواع بسیار مختلفی از خارش‌های پوستی باشد. استفاده موضعی از عسل برای بهبود شرایط پوستی نظیر اگزما، صدفک و آثار سوختگی موثر است. عسل این کار را از طریق کاهش التهاب در اطراف موضع انجام می‌دهد که باعث می‌شود بدن راحت تر شفا دهنده‌های خود را به موضع مورد نظر بفرستد. عسل مانوکا یکی از انواع عسل‌ها است که درمان‌گر بسیار قوی برای پوست است که خاصیت آنتی باکتریال نیز دارد. همچنین عسل می‌تواند لایه‌ محافظتی را بوجود بیاورد که مانع جذب میکروبها از موضع آسیب دیده می‌شود. به سادگی دوبار در روز به اندازه سرانگشت عسل را در موضع آسیب دیده قرار دهید.

2- استفاده منظم از عسل انتخاب هوشمندانه‌ای برای دستیابی و حفظ سلامتی است. انواع عسل‌های تازه را در محیط اطراف خود پیدا کنید و مصرف آن را جزء کارهای دائمی خود کنید.

3- مدیریت وزن
عسل خیلی شیرین است. عسل می‌تواند جایگزین اغلب شیرین کننده‌ها در نوشیدنی‌ها، غذاهای پخته شده شود و در عین حال کالری اندکی دارد. زمانی که مصرف عسل را آغاز کنید، هیچ وقت آن را ترک نخواهید کرد. عسل اولین انتخاب برای شیرین کردن غذاهایتان است.

3- بهبود کیفیت خواب
خواب یکی از موارد اساسی برای انسان‌ها برای بقا است و عسل در بخش خواب یک نیروگاه است. ما بدون خواب با کیفیت زنده نخواهیم ماند. خوردن یک قاشق غذا خوری عسل قبل از خواب برای کبد شما آنچه را که برای سم زدایی از خون و لنف را لازم دارد، فراهم می‌آورد، به گردش خون و تنظیم هورمون در طی خواب کمک می‌کند.

 ملاتونین هورمونی ایت که که در طی خواب آزاد می‌شود. عسل می‌تواند به تحریک بدن برای تولید این نوع هورمون کمک کند که یک خواب راحت را تضمین می‌کند. یک قاشق غذاخوری عسل را در شیر گرم حل کنید تا اثرات تولید ملاتونین را بهبود دهید و از خوابی عمیق لذت ببرید.

4- موهای سالم
عسل می‌تواند به عنوان یک ماسک مرطوب کننده و مغذی برای مو استفاده شود که درخشش را برای نیز برای موها بوجود بیاورد. بعد از شستشوی معمولی موها استفاده از نرم کننده را کنار بگذارید و به اندازه ۱ قاشق سوپ خوری عسل را با ۴ فنجان آب گرم مخلوط کنید و بعد آن را بروی موهای خود بریزید.

 بعد از این کار نیازی به نرم کننده نیست. اجازه بدهید برای مدتی کوتاه روی موهایتان باقی بماند و بعد خشک کنید. با توجه به این که عسل به طور طبیعی آنتی باکتریال و ضد قارچ است، در مورد بیماری‌های پوست سر مثل صدفک نیز موثر است.

5- تسکین گلو درد
عسل یک ماده عالی برای تسکین گلو درد است. با توجه به این که عسل به طور طبیعی آنتی باکتریال است، با میکروب‌های گلو در محل اصلی مبارزه می‌کند. همچنین به کاهش التهاب کمک کرده تنفس را راحت تر می‌کند. عسل همچنین گلو را مرطوب کرده و برای سرفه خشک نیز مسکن است. یک قاشق سوپ خوری عسل را با کمی آب لیمو در یک دمنوش گیاهی برای نتیجه بهتر مخلوط کنید. تا جایی که می‌توانید از دمنوش بنوشید.

6- بهبود آلرژی‌ها
از آنجایی که عسل حاوی اطلاعاتی از محیطی است که شهد از آن‌جا جمع‌آوری شده است، حاوی آلرژن‌‌های طبیعی است که افرادی که در آن منطقه زندگی می‌کنند، به آن حساسیت دارند. ولی این مقادیر اندک آلرژن‌ها که در عسل وجود دارد، برای افرادی که آلرژی دارند، سودمند است.

 قرار گرفتن در معرض اندکی از آلرژن‌ها، مانند آنچه که در عسل است، کمک می‌کند که بدنشان با آن تطابق پیدا کند و در مقابل آلرژن‌هایی که قبلا به آن‌ها حساسیت داشت، منعطف شود. کلید کار در این است که عسلی را تهیه کنید که توسط زنبورهای همان منطقه تولید شده است.

منبع : بهداشت نیوز

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها